tour-fl.lv

Slavenākie cilvēki no Francijas

French_people

 

Francija ir ļoti bagāta valsts, un es to nedomāju finanšu vai naudas ziņā. Lai gan arī šajā jomā Francijai nevecas slikti tā ir bagātāk ar tās kultūru un, protams, cilvēkiem. Daudzi kā vēsturiski slaveni, tā vēl mūsdienās izcili un slaveni cilvēki ir nākuši tieši no Francijas, tādēļ ir vērts atzīmēt šos cilvēkus un to sasniegumus.

Daļu slaveno francūžu droši varētu iedalīt vienā kategorijā zem vārda mode, jo kā ne kā Francija ir modes un dizaineru lielvalsts. No Francijas nāk tādi izcili modes dizaineri kā Coco Chanel no Chanel zīmola,  Hubert de Givenchy no Givenchy zīmola,  Christian Dior no Dior modes nama, Yves Saint Laurent no viņa paša zīmola un arī izcilais kurpju meistars Louis Vutton, kura zīmols vēl jo projām ir viens no prestižākajiem apavu industrijā.

Otro kategoriju varētu veidot zem nosaukuma monarhi un valdnieki, jo Francijai kā valstij un bijušajai impērijai ir bijuši daudzi izcili monarhi. Šeit noteikti ir jāpiemin Luijs XIV jeb tā dēvētais Saules Karalis, kurš valdīja Francijā vairāk nekā 72 gadus, Luijs XVI, kura valdīšanas laikā aizsākās Lielā Franču Revolūcija, kā arī Napaleons Bonaparts, kurš bija Franču armijas, kā arī politiskais vadonis. Šeit papildus varētu arī pieminēt Žannu d’Arku, kura bija ne tikai Francijas Varone, bet arī atzīta par Francijas svēto.

Vēl atsevišķu kategoriju varētu piešķirt arī franču mūziķiem, jo arī viņi ir izpelnījušies plašu atzinību. Piemēram, elektroniskās mūzikas duets Daft Punk ir ieguvis 5 Grammy balvas un viņu dziesmas ir ierindojušās topu virsotnēs visā pasaulē. Vēl viens elektroniskās mūzikas pārstāvis David Guetta arī ir slavens visā pasaulē un vairākkārt atzīts par Pasaules 1. dīdžeju. Un, protams, nevar aizmirst arī par klasisko mūziku. Tāds klasiskās mūzikas lielvārds kā Claude Debussy arī ir nācis no Francijas. Starp viņa slavenākajiem darbiem ietilpst, piemēram, Mēnesnīcas sonāte.

Un visbeidzot no Francijas nāk arī izcili kinoindustrijas pārstāvji. Svalenā aktrise un dziedātāja Edīte Piafa ir dzimusi francijā, tāpat arī Bridžita Bardo, Obrija Tatū, Luiss de Finess, Žerārs Departjē un vēl citi izcili aktieri ir dzimuši tieši Francijā. Bet no kinorežisoriem ar Franciju var saistīt tādus vārdus kā Žans Luks Godārs, Romans Polanskis un lūks Besons.