tour-fl.lv

Franču Valoda

francu_valodaFranču valoda ir viena no populārākajām valodām pasaulē un šajā valodā runā no 100 līdz 500 miljoniem cilvēku skatoties pēc tā, kā mēs nedefinējam vārdu runā. Franču valodā ir valsts valoda vairāk nekā 30 dažādās valstīs, kuru skaitā lielākās ir ,protams, pati francija, bet arī tādas valstis, kā Kanāda, Beļģija un Šveice. Būtībā šī valoda ir tik izplatīta, jo senākos laikos Francijai piederēja daudz kolonijas un tajās cilvēki sarunājās franciski, kas lika vietējiem iedzīvotājiem apgūt un komunicēt tieši šajā valodā.
Franču valoda ir cēlusies no Latīņu valodas un tajā ir redzamas paliekas no šīs senās bet  vēl joprojām izmantotās valodas. Tieši tāpēc, ka franču valodai ir tādas spēcīgas saknes, to ir salīdzinoši grūti iemācīties, jo valoda nav tikusi drastiski mainīta mēģinot ieviest pēc iespējas vieglāku gramatiku un izrunu, kā tas ir daudzās citās Eiropas valstīs. Francijā valsts valodā iespējams kārtot dokumentus, tā ir ar likumu noteikta, kā galvenā valoda skolās un citās izglītības iestādēs un būtībā jebkurā saskarsmē ar valdību jums būs nepieciešams zināt šo valodu.
Ja runājam tieši par dialektiem un izrunu, tad šī noteikt nav tā vieglākā valoda ko iemācīties, jo tā krasi atšķiras no, piemēram, Latviešu valodas un vēl vairāk no pasaulē vispopulārākās Angļu valodas. Franči paši par sevi ir interesanta tauta, un šī valoda padara tūristu pieredzi vēl krāšņāku, jo cilvēki runājot šajā mēlē to dara ļoti ātri un bez padziļinātas saprašanas nav iespējams nedz pateikt nedz saprast, ko citi saka. Bet ja skatāmies to, kā šī valoda ir pēc mācīšanās līmeņa, tad būtībā pats pats sākums ir visgrūtākais, jo šai valodai ir interesanta izloksne ko īsti nevar salīdzināt ar citām valodām. Tas nozīmē, ka tiklīdz jūs sapratīsit pirmos 100-500 vārdus, tā pārējie 2000-4000 vārdi, kas ir nepieciešami tekošai sarunu valodai būs salīdzinoši vienkārši.

Kad es sāku mācīties franču valodu, tad tā bija piespiedu lieta jo tas bija formālajā izglītības iestādē un tieši tāpēc arī nekādas labās izjūtas pret šo valodu man nav. Tomēr kad tiek skatītas kādas filmas franciski ar subtitriem tad ir iespējams saprast vismaz pamata frāzes un būtībā jau nebūtu tik grūti iemācīties šo valodu arī pilnībā, bet vai tas ir nepieciešams? Protams, ja kādreiz došos uz Franciju apskatīt Eifeļa-torni vai citus šīs zemes nacionālos dārgumus tad būtu noderīgi zināt viņu valodu labākai saziņai, tomēr mūsdienās visur Angļu valoda ir ļoti izplatīta un ja zina šo valodu, tad komunikācijai nevajadzētu būt problēmām.