tour-fl.lv

Francijas tradīcijas un paražas

francijas_tradicijasFrancija ir viena no visiecienītākajiem tūristu galamērķiem ar savu galvaspilsētu Parīzi, Eifeļa torni un Luvru. Taču Franciju un franču kultūru definē daudz kas vairāk nekā tikai skaistās un romantiskās pilsētiņas, tūrisma apskates objekti un mode. Franciju definē ikviena tradīcija un paraža, kuru piekopj Francijas iedzīvotāji un kas ir tik ļoti svarīgi Francijas identitātei.

Lielākā daļa Francijas iedzīvotāju pieder pie katoļu ticības, tādēļ vieni no vis svinētākajiem franču svētkiem ir tieši Ziemassvētki. Nozīmīgākā tradīcija saistībā ar šiem svētkiem Francijas iedzīvotājiem ir doties uz vēlo Ziemassvētku vakara mesu, bet pēc tam doties mājās un mieloties ar tītaru, zosi, vistu, balto pudiņu un citiem tradicionālajiem ēdieniem.

Citām valstīm neierasti ir svētki ko visa Franču nācija svin 14. jūlijā. To nosaukums ir Bastīlijas diena, un šie svētki ir par godu  notikumam, kurš risinājās 1789. gadā un kurā sākās Franču Revolūcija, atbrīvojot no Bastīlijas cietuma lielu vairumu Francijas iedzīvotāju. Līdzīgi kā ASV atzīmē savu neatkarības dienu 4. jūlijā, arī franči 14. jūliju atzīmē ar uguņošanu, parādēm un lielām svinībām, kurās cilvēki parasti ir tērpušies Francijas karoga krāsās.

Arī dzimšanas dienas parasti Francijā tiek atzīmētas īpaši, jo tās frančiem nav tikai dienas, kad cilvēks paliek par gadu vecāks, bet tā ir diena, kad francūži svin dzīvi un dzīvību. Tradicionāli Francijā tas cilvēks, kuram konkrētajā dienā ir dzimšanas diena, var izvēlēties, ko viņš vēlas darīt. Visbiežāk gan tiek rīkota ballīte ar ierasto dzimšanas dienas torti un dāvanām.

Vēl vienas īpašas svinības Francijas iedzīvotājiem ir kāzas. Manuprāt, francūžiem ir viena no interesantākajām kāzu tradīcijām, jo Francijā kāzu ballītē šampanieša pudeles tiek nevis atkorķētas, bet gan to gali tiek nocirsti ar īpaši šim pasākumam radītu zobenu. Šāda tradīcija ir cēlusies no Napaliona laikiem, kad karavīri zirga mugurā piejāja pie savām līgavām un nocirta šampanieša pudelei korķi, kamēr līgavas to turēja gaisā.

Un vēl pie izsmalcinātajām Franču tradīcijām noteikti iederas arī Francijas kino un filmu paražas, kuras aizsāka Brāļi Limjēri. Viņi tiek dēvēti par vieniem no pirmajiem, kuri vispār sāka uzņemt filmas un tas dod Francijas kino veidotājiem īpašu sparu un cieņu pret kino kā mākslas izpausmes veidu.

Šīs ir tikai dažas no krāšņajām tradīcijām un paražām, kuras var sastapt un piedzīvot apciemojot vai padzīvojot Francijā. protams vēl ir daudz un dažādi svētki, paražas un citas svinības, bet šīs ir vienas no spilgtākajām un izteiktākajām tradīcijām Francijā.