tour-fl.lv

Francijas Kūltūra

Francija ir viena no mūsdienu kultūras, modes un gardēžu galamērķiem un savā ziņā arī šo pašu novirzienu tā sauktā lielvalsts. Francija ir no tām valstīm, kas ir iezīmējusi savu vārdu pagātnē, kā kultūras centrs, it sevišķi ņemot vērā Parīzi un franču modi kā arī intelektuālo uzplūdumu renesanses un apgaismības laikmetos. Francija vienmēr ir bijusi unikāla un Francūži necenšas imitēt citas tautas un tādēļ citās jomās tā ir nedaudz nestagnējusi, kā piemēram tas ir obligātajā kara dienestā vai valsts regulējuma valodā.

Ja runājam tieši par pašu kultūru, tad Francijas kultūra nav tik viegli nedefinējama, jo tā sastāv no daudz un dažādiem aspektiem, kas ir saistīti un nesaistīti un lai saprastu kādas valsts pilnīgu kulturālo vēsturi ir nepieciešams zināt visu informāciju sākot no valsts izveidošanas, reliģijām, virtuvi, cilvēkiem un pat valdībām un tipisko iedzīvi, tieši kā cilvēki šajā reģionā dzīvo. Ja mēs skatāmies uz Franciju no Latvijas puses mēs redzam, ka francūži noteikti ir izsmalcinātāki un piekopj daudz vairāk sociālus pasākumus. Šinī valstī arī māksla un mākslas izpausmes ir daudz svarīgākas, kā citviet pasaulē jo ar to arī Francija vienmēr ir bijusi slavena. Tieši šī mākslas, un izsmalcināto cilvēku un interesentā franču virtuves ( lazaņja pasta, makaroni) dēļ ir radies iespaids, ka francija ir snobu jeb bagātnieku zeme. Bet patiesībā francija ir gluži tāda pati valsts, ka’jebkura cita un liela daļa no tās 66 miljoniem iedzīvotāju dzīvo pilsētās bet pārējie (mazākā daļa) dzīvo laukos.

Francijas vēsture ir ļoti bagāta un personas kā Žanna Darka un Napaleons Bonaparts liek saprast, ka Francūži vienmēr ir bijuši cēli un vareni, bet Francijas izplešanās un karagājieni vienmēr tika darīti ar mērķi paplašināt Valsts bagātību un iegūt aizvien jaunas un jaunas zemes. Un lai gan fracija savulaik bija viena no pasaules lielvalstīm, tā pēdējos gadsimtos ir sākusi vairāk strādāt pie iekšējās politikas un nedomā vairs par pasaules nomināciju, kā tas ir ar citam valstīm.
Ja mums jārunā par Franciju, tad noteikti ir jāiemin franču virtuve, kas vienmēr tiek papildināta ar Vīnu un Francijā vīns ir viens no nacionālajiem ēdieniem, kas varētu izskaidrot augstu vidējo francūžu vecumu, jo šajā valstī ir pieņemts pie katras ēdienreizes izdzert vismaz glāzi vīna. Un ja runājam par vīnu tad noteikti ir jāmin arī franču siers, kas ir speciāli gatavots un kas tiek lietots ļoti lielos apjomos.

Pie kultūras, protams, jāmin arī franču sporta veidi, un neapšaubāmi Francijas galvenais sporta veids ir Futbols, kur šī valsts patiešām ir ielikusi lielu darbu un līdz ar to arī fani ir ļoti neatlaidīgi šajā sportā.  Bet protams arī jāmin Ielu Vingrošana un Lemans trase, kas saistās ar pirmo formulu un sacīkšu automobiļiem.
Un vēl jāpiemin protams ir arī automobiļi, jo francija ir zināma ar saviem Reno un Pežo automobiļiem, bet pēdējos gados arī Bugatti sporta automobiļi ir ieguvuši plašu atpazīstamību.